Архів новин

« Червень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

НУОУ

Курс з питань запобігання корупції та виховання доброчесності

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Зрозуміло, що жодна країна, жодне оборонне відомство не є кристально прозорими та некорумпованими, Україна, на жаль, також не є виключенням. Через корупцію та нецільове використання ресурсів, що спрямовуються на оборону країни, військові спроможності держави зазнають серозних втрат, наші військові піддаються значно більшим ризикам через недосконале озброєння та техніку, через неякісні засоби захисту та неналежне забезпечення. Саме тому питанням запобігання та попередження корупції в оборонному відомстві України приділяється дуже серйозна увага як з боку вищого керівництва, так і з боку командирів та начальників усіх рівнів.

Проведення лекційних занять
Проведення лекційних занять

Участь в ініціативі запобігання та попередження корупції в оборонному секторі є важливою складовою подальшої розбудови та розвитку збройних сил і навіть нарощення їх бойового потенціалу. Україна долучилася до Ініціативи у березні 2008 року в межах роботи Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи. В Україні наявна достатня законодавча антикорупційна база, наявні механізми виявлення та покарання, але головним рушійним фактором виступає свідомість, освіченість та особиста добропорядність. Значних успіхів у запобіганні корупції можна очікувати лише за умов, коли нова поведінка, що характеризується доброчесністю та нетерпимістю до корупції, стануть частиною загального ставлення, переконань і традицій оборонної структури.

Проведення лекційних занять
Проведення лекційних занять

Підготовка майбутніх лідерів оборонного сектору має важливе значення для започаткування такої організаційної культури. Тому фахівцями Національного університету оборони України імені Івана Черняховського (далі – НУОУ) на базі підготовчого курсу НАТО було розроблено та запроваджено курс з питань запобігання корупції та виховання доброчесності.

МЕТА КУРСУ

Практичні заняття по групах
Практичні заняття по групах

Метою курсу є допомогти учасникам:

  • зрозуміти суть корупції взагалі та її прояви в сфері оборони;
  • зрозуміти шляхи успішного виховання доброчесності та боротьби з корупцією на політичному рівні, виконавчому рівні та в індивідуальній поведінці;
  • сформувати впевненість у тому, що з корупцією можна боротися.

ТРИВАЛІСТЬ КУРСУ

П’ять діб (понеділок – п’яниця).

ЗМІСТ

Практичні заняття по групах
Практичні заняття по групах

Програмою курсу передбачено ознайомлення слухачів з поняттям корупції, її типологією та ймовірними джерелами корупції в секторі оборони. На лекціях та практичних заняттях розглядаються питання корупції в системі управління фінансами та проведення державних закупівель, під час військових операцій та миротворчих місій, а також роль ЗМІ й менеджерські аспекти стосовно запобігання корупції.

Формат “круглих столів” дозволяє учасникам курсу обговорити проблемні питання та обмінятися досвідом щодо запобігання корупції в організаціях та установах, які вони представляють.

Учасники курсу також досліджують концепції прозорості та ефективного врядування, а також підходи до взаємодії з оборонними постачальниками і громадянським суспільством.

Вони обмінюються особистим досвідом і вчаться один в одного. Найважливішим етапом курсу є підготовка кожним слухачем особисто презентації на тему: “Мій особистий внесок у виховання доброчесності”.

ПРОГРАМА КУРСУ

Програма курсу
Програма курсу

ДОСЯГНЕННЯ

Відповідь слухачів курсу
Відповідь слухачів курсу

Перший пілотний курс на базі НУОУ було проведено в квітні 2013 року спеціалістами міжнародної неурядової організації Transparency International UK за сприянням потенційних інструкторів з боку України.

В жовтні 2013 року та лютому 2014 року було проведено відповідні курси виключно українськими інструкторами, учасниками яких стали представники не тільки НУОУ, але й Департаменту аудиту Міністерства оборони України та Військового інституту Київського національного університету.

ПЛАНИ ПОДАЛЬШОГО РОЗВИТКУ

Вручення сертифікатів
Вручення сертифікатів

Для об’єднання наукового потенціалу експертів з питань побудови доброчесності і попередження корупції в оборонних установах, для удосконалення навчально-методичного забезпечення навчального процесу, а також проведення наукових досліджень у зазначеній сфері опрацьовується питання щодо створення у складі НУОУ штатного навчально-дослідного підрозділу.

Після створення зазначеного центру заплановано розробити курс з питань запобігання корупції та виховання доброчесності для офіцерів середньої ланки, а також розробити окремі навчальні модулі із запобігання корупції під час міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки, а також управління фінансами та проведення державних закупівель.