НУОУ

Завершено підготовку фахівців на Вищих академічних курсах з питань оборонного планування на основі спроможностей Рекомендовані

У період з 16 по 29 жовтня на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації університету здійснювалась підготовка фахівців на Вищих академічних курсах (ВАК) з питань оборонного планування на основі спроможностей.

‒ Цей напрямок підготовки дуже важливий та актуальний. Звичайно, університет не здатний повним обсягом задовольнити потреби кожного, але науково-педагогічні працівники надали посадовим особам засади з цих питань. Ми готові й в подальшому надавати вам усю необхідну інформацію, том можете звертатися в університет. І хоча час на проведення Курсів дуже обмежений, навчання тут стало черговим кроком на шляху професійного становлення кожного з вас, офіцера, службовця, відповідального виконавця, ‒ наголосив перший заступник начальника університету генерал-лейтенант Віктор Тарасов.

Особливістю проведення Курсів є те, що підготовку проходили представники замовника, а також й профільні спеціалісти. Крім цього, науково-педагогічні працівники університету і навчалися, і викладали для своїх колег. Серед таких – начальник кафедри стратегії національної безпеки та оборони полковник Юрій Пунда, доктор військових наук, старший науковий співробітник. Він, зокрема, зазначив:

‒ Процес навчання на Курсах був надзвичайно цікавим та корисним, а також дуже плідним. Це був своєрідний експеримент, коли одночасно навчалося декілька категорій посадових осіб, які залучені до сфери оборонного планування. Із впевненістю можна сказати, що експеримент виявився вдалим.

Представник замовника, головний спеціаліст відділу стратегічного аналізу управління стратегічного планування та розвитку спроможностей Департаменту воєнної політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва Міністерства оборони України Ігор Романюк висловив вдячність керівництву НУОУ за надану можливість провести вже другий цього року Курс з питань оборонного планування на основі спроможностей.

Він також констатував, що, за рішенням Міністра оборони України, вже з листопада розпочнеться перший етап проведення оборонного огляду, а саме ‒ огляду спроможностей за функціональними групами в МО України, Збройних Силах України та інших складових сил оборони на вимогу Закону України «Про національну безпеку». Тож проведення ВАК з питань оборонного планування на основі спроможностей є своєрідним стартом у тій роботі, яка буде організована у зв’язку із новим циклом оборонного планування.

За відгуками слухачів Вищих академічних курсів, викладачі університету проводили заняття на високому рівні. Побажання тих, хто навчався, будуть у майбутньому враховані при організації наступних занять. Серед перспектив – збільшення практичної частини підготовки із відпрацюванням актуальних практичних завдань, обумовлених потребами Збройних Сил та сектору безпеки та оборони держави з кінцевою метою – покращити стан оборонного планування в усіх складових сектору оборони.