НУОУ

Викладачами гуманітарного інституту успішно проведено факультативний курс «Військове лідерство» зі слухачами Інституту оперативного забезпечення та логістики

З 11 по 13 лютого 2019 року науково-педагогічними працівниками гуманітарного інституту Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, було проведено триденний факультативний курс «Військове лідерство» зі слухачами Інституту оперативного забезпечення та логістики.

Під час курсу офіцери, майбутні фахівці оперативно-тактичного рівня, здобули теоретичні знання та практичний досвід з основ військового лідерства, роботи в команді, прийняті рішень у кризових ситуаціях, застосування норм міжнародного гуманітарного права, проблем етики та лідерства, а також у визначені орієнтирів розвитку власного лідерського стилю. У ході проведеного заходу розглядалися питання імплементації стандартів НАТО в ЗС України. З доповіддю за проблематикою виступив координатор напрямку оборонної логістики Проектного Офісу Реформ Міністерства оборони України Артур Переверзєв. Досвідом формування та розвитку лідерських якостей у офіцерів збройних сил Данії поділився військовий консультант Френк Джепесен.

Практична частина курсу полягала у роботі офіцерів над розв’язанням кейсів пов’язаних з діяльністю лідерів у військовій сфері, їх участі у психологічному тренінгу, який був спрямований на розвиток лідерських якостей, продуктивної роботи в команді, створенню ефективної «Я- концепції» професійного саморозвитку. На завершення курсу слухачі мали нагоду зустрітися з офіцерами-лідерами – Героєм України підполковником Василем Зубаничем, генерал-майором Євгеном Мойсюком, полковником Русланом Мінаковим, полковником Юрієм Напльоковим, майором Павлом Ільцевим, перейняти їх особистий досвід досягнення успіху, з’ясувати шляхи та способи розвитку власних лідерських якостей.

Загалом формат невимушеної, творчої атмосфери, створеної під час проведення курсу, ефективно сприяв формуванню довіри, розкриттю творчого потенціалу слухачів, їх самоусвідомленню як офіцерів-лідерів, набуттю нових лідерських якостей, формування навичок побудови соціальних відносин у військових колективах.