НУОУ

В університеті вшанували учасників бойових дій на території інших держав Рекомендовані

У середині лютого Україна вшановує учасників бойових дій на території інших держав. Саме 15 лютого в 1989 році останній солдат покинув територію чужої Афганської землі. Дата виведення радянських військ з Афганістану – стала днем вшанування всіх учасників бойових дій на території інших держав.

Сьогодні, у 30-у річницю тієї незабутньої події, ми віддаємо данину поваги мужності та героїзму воїнів-афганців та їхніх побратимів, які виконували свою непросту місію в більш як двадцяти країнах світу.

Афганській війні оцінку дала сама історія, минуло 30 років. Герої того часу з честю виконали військовий обов’язок – стали гідним прикладом людської відданості, героїзму та мужності. Воєнні події стали історією, а ті хто там був – воїнами-інтернаціоналістами, учасниками бойових дій.

Через четверть століття, воїни-афганці поряд із собою побачали набагато молодших учасників бойових дій на рідній українській землі, які захищають наш суверенітет і незалежність на території Донецької і Луганської областей нашої держави.

– Сьогодні в нашому університетському строю двадцять сім наших ветеранів воїнів-інтернаціоналістів, які пройшли крізь вогонь Афганської війни. Неодноразово ризикуючи своїм життям, ви чесно виконували присягу, забезпечували спокій та стабільність у багатьох країнах, чим заслужили визнання і вдячність їхніх народів. Дякую Вам за Ваше вірне служіння Батьківщині, за Ваш безцінний життєвий та бойовий досвід, який ви передаєте слухачам – героям наших днів, – наголосив начальник Національного університету оборони України імені Івана Черняховського генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко. ‒ Хочу побажати усім, хто пройшов Афганістан, інші гарячі точки, а сьогодні чесно виконує свій службовий обов’язок на сході нашої держави, перемоги та вагомих здобутків і звершень на благо незалежної України, міцного здоров’я і мирного неба.

Під час урочистого заходу учасникам бойових дій на території інших держав вручили заохочення від керівництва оборонного відомства, Генерального штабу Збройних сил України та начальника університету.

Несподіванкою для присутніх стала демонстрація відеозвернення до ветеранів війни в Афганістані та учасників бойових дій на території інших держав. Його записала група військовослужбовців ЗС України. Сьогодні ці офіцери виконують завдання із сприяння міжнародним зусиллям зі стабілізації безпекової ситуації в Ісламській республіці Афганістан, проводячи розмінування місцевості у провінції Герат та обіймаючи посади радників при керівництві афганських сил безпеки і оборони. Серед них ‒ й представник університету, який до відрядження обіймав посаду заступника начальника навчально-наукового центру міжнародної миротворчої діяльності з навчальної роботи полковник Олег Мильченко.

Теперішні «афганці» засвідчують свою шану учасникам минулих подій у цій віддаленій і небезпечній країні, згадують полеглих і бажають здоров’я ветеранам та їх сім’ям.