НУОУ

Урочистий захід до Дня захисника України Рекомендовані

Упродовж століть 14 жовтня відзначається як велике християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, а зі здобуттям нашою державою Незалежності ‒ як День Українського козацтва. І вже три роки поспіль для всіх нас 14 жовтня є державним святом, Днем захисника України ‒ одним з найбільших та особливо значимих.

Напередодні свята у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбулося урочисте зібрання.

‒ Це свято тих, хто під свист ворожих куль захищає українське сьогодення, тих, хто здатний ціною колосальних зусиль будувати українське завтра, і тих, хто жодного разу не піддавав сумніву українське майбутнє. І наша з вами місія сьогодні як ніколи благородна і особлива ‒ це захист свого народу та своєї рідної землі, ‒ зазначив начальник університету генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко. ‒ З гордістю хочу сказати що цю місію особовий склад Національного університету оборони України виконує з честю.

Більше тисячі офіцерів-слухачів та представників постійного складу навчального закладу виконували та виконують бойові завдання, захищаючи нашу державу від російського агресора та його найманців на території Донецької і Луганської областей України. Більшість з них нагороджені високими державними нагородами та відзнаками Міністра оборони України та начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України.

Особовий склад університету вітали поважні гості, зокрема, перший заступник Голови Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації Володимир Бялковський, Жеков Іван, помічник Народного депутата Дмитра Андрієвського, Голова Ради ветеранів Солом’янського району міста Києва, генерал-лейтенант Борис Парафейніков, представники духовенства.

У цей день вшановують мужність, бойовий подвиг та героїзм захисників України, самовідданість громадян, тих, хто ціною власного життя виконав свій обов’язок перед Батьківщиною, серед яких і 25 офіцерів випускників університету. Більше 300 офіцерів – постійного складу університету та слухачів продовжують виконувати бойові завдання на сході держави. Під час заходу присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих офіцерів, які загинули, відстоюючи територіальну цілісність України, мир і спокій її громадян. Від Вченої Ради та особового складу університету поклали квіти до пам’ятної стели “Захиснику Вітчизни” та погруддя двічі Героя Радянського Союзу генерала армії Івана Черняховського.

‒ Символічно, що День захисника України проходить в один день зі святом Покрови. Цьогорічне свято Покрови Пресвятої Богородиці – особливе. В ці, наповнені великим духовним змістом дні, ми з радістю прийняли рішення Синоду Вселенського Патріархату щодо надання Томасу про автокефалію Української Православної Церкви. Це відкриває нам шлях до перемоги. А вона не буде можливою без нашого потужного війська. Тому ми сьогодні молимося за наших захисників та шануємо їх, ‒ наголосив архієрей Української православної церкви Київського патріархату, Голова Синодального Управління Духовно-патріотичного виховання в Збройних Силах України та інших військових формуваннях України, Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан.

Після теплих привітальних слів, особовому складу університету вручили заохочення від Міністра оборони України, начальника Генерального Штабу Збройних Сил України, начальника Національного університету оборони України, а також шановних гостей свята.

Наприкінці урочистого заходу присутнім подарували святковий концерт. Танцювальні номери продемонстрували дитячі творчі колективи ‒ танцювальний гурт дітей слухачів університету «Ріал-денс» та колектив Київської муніципальної академії танцю імені Сержа Лифаря під керівництвом хореографа-постановника Вадима Сабодажа. Пісенні дарунки приготували присутнім солісти військового оркестру університету. Особливим гостем святкової програми був народний артист України, український співак, поет, композитор, журналіст, телеведучий, музичний аналітик, педагог, науковець, лауреат літературних премій Анатолій Матвійчук.