НУОУ

Стартувала X Міжнародна спартакіада «Офіцерські старти» Рекомендовані

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського стартувала X Міжнародна спартакіада «Офіцерські старти».

Цього року вона включає в себе 6 видів змагань: з футзалу, плавання, кульової стрільби з ПМ, настільного тенісу, шахів та з нововведеного виду ‒ бадмінтону.

У спартакіаді беруть участь команди від Генерального штабу ЗС України, Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, Повітряних Сил, Сил спеціальних операцій, Національної академії Служби безпеки України та господарів турніру ‒ Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

Окрім українських військовослужбовців до турніру долучилися й представники різних країн світу, а саме: збірні команди збройних сил Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Сполучених Штатів Америки, Республіки Польщі. Вперше свою команду цього року представили на спартакіаді збройні сили Канади.

‒ Сьогодні чудове спортивне свято вийшло за межі університету, воно традиційно стало міжнародним. Це без сумніву добрий і дружній приклад підтримки нашого навчального закладу, наших Збройних Сил і нашої держави в надто складний період протистояння воєнній агресії на території Донецької та Луганської областей. Я твердо вірю, що проведення Міжнародної спартакіади принесе кожному з Вас моральне та емоційне задоволення, ‒ зазначив під час урочистої церемонії відкриття спартакіади начальник НУОУ ім. Івана Черняховського генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко.

Привітати військових спортсменів завітали поважні гості, зокрема ‒ заслужений майстер спорту з футболу, гравець Національної збірної України, 4-х кратний чемпіон України з футболу, володар кубка УЕФА Володимир Єзерський; радник президента Федерації футболу України Валентин Латипов; Віце-президент Асоціації футзалу України Віктор Таран; Президент Федерації бадмінтону міста Києва Елізбар Сарія; Ректор Національної академії служби безпеки України полковник Сергій Кудінов.

Від представників військового аташату іноземних держав, акредитованих в Україні, свою підтримку учасникам X Міжнародної спартакіади висловив аташе з питань оборони при Посольстві Литовської Республіки в Україні полковник Альгірдас Норкус. Крім цього, підполковник Грегорі Нетте (помічник військового аташе посольства Канади в Україні) та майор Маріуш Садовскі (помічник військового аташе Республіки Польща в Україні) особисто візьмуть участь у спортивних змаганнях, як капітани команд від своїх країн.

‒ За вказівкою Міністра оборони України на базі Національного університету оборони України планується будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу. Завдяки цьому, у майбутньому, ми зможемо розширювати рамки спартакіади, додавати нові види спорту та запрошувати ще й інші країни. Нас підтримують і це дуже важливо, ‒ наголосив начальник управління фізичної культури і спорту Міністерства оборони України Юрій Фіногенов.

Важливо зазначити, що учасники спартакіади висловили свою підтримку українським морякам, яких 25 листопада 2018 року незаконно захопили у полон війська Російської Федерації, та підполковника Андрія Яцуна, старшого викладача кафедри фізичного виховання Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба, який неодноразово брав участь у змаганнях «Офіцерські старти», та у якого наразі діагностовано рак легенів.

Після проведення жеребкування та урочистого відкриття змагань, збірні команди вийшли на спортивне «поле бою». Повні сил та завзяття, учасники ринулись в «бій» за звання кращого у кожному з видів спорту.

Перший день змагань відзначився видовищними спортивними баталіями, швидкістю та динамічністю, адже жодна команда не хотіла поступатися супернику на самому початку. Офіцери демонстрували згуртованість колективів та чітко продуману тактику гри. Відразу було помітно, що на спортивному майданчику – військові.

Триватиме X Міжнародна спартакіада «Офіцерські старти» до 8 лютого. Кращу збірну команду буде нагороджено призовим кубком від Міністра оборони України.