НУОУ

Слухачі другого курсу інституту авіації та протиповітряної оборони відпрацьовують питання управління підрозділами авіаційної, зенітної ракетної та радіотехнічної бригади в ході ведення бойових дій на КШН за стандартами НАТО Рекомендовані

На базі навчальних командних пунктів Національного університету оборони України імені Івана Черняховського з 19 листопада триває активна фаза командно-штабного навчання за стандартами НАТО. У командно-штабному навчанні беруть участь науково-педагогічні працівники та слухачі інституту авіації та протиповітряної оборони і гуманітарного інституту.

Основною метою навчання є надання слухачам практики у плануванні бойових дій на посадах командирів, їх заступників, начальників служб та командирів підрозділів авіаційної, зенітної ракетної та радіотехнічної бригад, а також удосконалення злагодженості дій посадових осіб під час управління підрозділами військових частин в ході ведення бойових дій.

На навчанні розглядаються питання щодо отримання та якісного аналізу бойового завдання, розроблення та порівняння варіантів запланованих дій, а також розроблення бойових документів з використанням процедур НАТО. Для аргументованого прийняття рішень слухачі застосовують автоматизовану систему управління військами “Славутич”, а також систему розіграшу бойових дій “ВІРАЖ-РД”. Елементи затверджених рішень відпрацьовуються за стандартами НАТО у вигляді електронних, графічних та текстуальних документів.

Одним з важливих етапів командно-штабного навчання є етап розіграшу бойових дій, який проводиться 22 листопада на базі 41 навчально-тренувального центру Повітряних Сил ЗС України. В ході використання системи розіграшу бойових дій здійснена перевірка на адекватність і раціональність запланованих заходів посадових осіб колективів слухачів інституту авіації та протиповітряної оборони і гуманітарного інституту.

Серед залучених на КШН слухачів та науково-педагогічних працівників переважна більшість яких неодноразово виконувала бойові завдання в зоні проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил.

За словами заступника начальника штабу керівництва з питань організації роботи слухачів інституту авіації та протиповітряної оборони – начальника інституту авіації та протиповітряної оборони полковника Віталія Тюріна, питання, які спільно відпрацьовуються слухачами двох інститутів університету, носять актуальний характер, слухачі другого курсу проявляють наполегливість і старанність на визначених посадах, оцінка по завершенню навчання буде дана кожному слухачеві і науково-педагогічному працівнику.

Командно-штабні навчання, які проводяться в інституті авіації та протиповітряної оборони, тривають… Попереду слухачів очікують ввідні і процес прийняття грамотних рішень.