НУОУ

Завершено Орієнтаційний курс Спільної політики безпеки і оборони Європейського Союзу Рекомендовані

В Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського завершено тижневий Орієнтаційний курс Спільної політики безпеки і оборони Європейського Союзу (CSDP).

Традиційно захід організований Європейський коледж безпеки та оборони (ESDC) за підтримки Міністерства оборони Австрії. ESDC проводить аналогічні заходи в інших країнах в контексті платформи «Східного партнерства».

Цього року в НУОУ до Орієнтаційного курсу долучилися понад 600 учасників. Серед них – науково-педагогічні працівники та слухачі університету, представники вищих військових навчальних закладів, силових відомств держави.

В числі іноземних експертів – високоповажні представники Європейського Союзу і країн-партнерів з Австрії, Бельгії, Іспанії, Ірландії, Фінляндії, Литви, Португалії, а також слухачі ESDC із Румунії, Молдови, Вірменії, Грузії, Австрії, Литви, Азербайджану, Королівства Нідерланди, Греції, Ірландії, Італії.

Метою загального обговорення протягом Курсу був пошук поглядів на сучасні проблеми європейської безпеки та перспективи подальшого співробітництва України з Європейським Союзом.

‒ Захід, організований спільно з нашими іноземними партнерами, сприяв поліпшенню загальної обізнаності про стан і особливості Спільної політики безпеки та оборони Європейського Союзу, виклики та загрози миру і стабільності на європейському континенті і в світі в цілому. Проблеми, які обговорювалися в процесі занять, були актуальними і викликають інтерес до подальшого їх дослідження, ‒ наголосив перший заступник начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського генерал-лейтенант Віктор Тарасов, вітаючи слухачів Орієнтаційного курсу з його завершенням.

Також він додав, що обговорення проблематики курсу повинно продовжуватися в ході навчального процесу, і обов’язково знайде свій розвиток в науковій діяльності університету.

Від керівництва університету вдячність за організацію та проведення заходу на високому рівні було висловлено директору Орієнтаційного курсу СПБО ЄС доктору Йохану Рейхлу.

‒ Щиро сподіваємося, що досвід Європейського Союзу сприятиме вашій державі у формуванні та реалізації власної політики національної безпеки. Також ми впевнені, що Україна в майбутньому продовжуватиме свій європейський курс та зробить гідний внесок в розвиток Спільної політики безпеки і оборони ЄС, ‒ зазначив пан Йохан Рейхл.

Сторони обговорили перспективи організації наступних спільних заходів у майбутньому, які сприятимуть глибшому осмисленню проблемних питань та подальшому зміцненню взаємин між країнами та народами. Проведення Орієнтаційного курсу Спільної політики безпеки і оборони Європейського Союзу в Україні є беззаперечним свідченням підтримки нашої держави і допомоги їй з боку всієї європейської спільноти.