НУОУ

Триває курс-тренаж з мінної безпеки Рекомендовані

Напередодні Дня інженерних військ у період з 29 жовтня по 2 листопада зі слухачами інституту оперативного забезпечення та логістики Національного університету оборони України імені Івана Черняховського на базі навчального центру проводиться курс-тренаж з мінної безпеки.

Курс організований для формування в офіцерів-слухачів практичних навичок, що забезпечуватимуть збереження життя та здоров’я їм та їх підлеглим при діях в умовах встановлення інженерних боєприпасів, зустрічі з вибухонебезпечними предметами та використання противником саморобних вибухових пристроїв.

Під час занять відпрацьовуються питання розвідки мінно-вибухових загороджень, пророблення проходів в мінно-вибухових загородженнях, зокрема, за допомогою кішок, порядку дій підрозділів та особового складу під час виявлення вибухонебезпечних предметів, встановлення мінно-вибухових загороджень (протитанкових мінних полів), а також прив’язки до місцевості мінно-вибухових загороджень. Звертається увага на виявлення та знешкодження саморобних вибухових пристроїв, які встановлюються зі сторони противника.

‒ Варто зазначити, що практично усі викладачі та слухачі, котрі задіяні до занять, мають досвід участі в АТО та ООС, тож виконували завдання, пов’язані із тематикою занять, ‒ зазначив старший викладач кафедри оперативного та бойового забезпечення полковник Микола Підгородецький.

Особливістю цьогорічного курсу-тренажу є те, що окрім науково-педагогічних працівників кафедри оперативного та бойового забезпечення НУОУ до проведення занять залучені представники канадської Об’єднаної оперативно-тактичної групи в Україні (JTF-U). Іноземні фахівці обмінюються практичним досвідом з українськими колегами з питань розпізнавання загроз вибухонебезпечних предметів та впроваджують відповідні процедури за стандартами НАТО. Так, одним з елементів занять є відпрацювання питань щодо порядку дій особового складу під час виявлення вибухонебезпечних предметів за стандартом НАТО 5.25.

Актуальність занять підтверджується мінно-небезпечною обстановкою, що склалася на Донбасі, втратами особового складу Збройних Сил України та цивільного населення.

Майор Віктор Рибалка до вступу в НУОУ обіймав посаду командира інженерно-саперного батальйону. Офіцер зі своїми підлеглими питання мінної безпеки відпрацьовував регулярно – щомісячно та щотижнево. За його словами, кожен слухач обов’язково має пройти цей курс, щоб потім правильно готувати свої підрозділи. Адже навченість особового складу гарантує збереження життя.

Курс-тренаж з мінної безпеки проводиться в Національному університеті оборони України для слухачів усіх спеціальностей оперативно-тактичного рівня підготовки.