НУОУ

Розпочалася Міжнародна антикорупційна конференція

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського розпочалася Міжнародна антикорупційна конференція під керівництвом першого заступника Міністра оборони України Івана Руснака. Захід проходить на базі Наукового центру проблем запобігання корупції у секторі безпеки та оборони НУОУ ім. Івана Черняховського за підтримки Представництва НАТО в Україні, Міністерства оборони Великобританії та Центру зі зниження ризиків корупції в оборонному секторі (CIDS) Міністерства оборони Норвегії.

Участь у заході беруть народні депутати України, посли Європейських держав, представники Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, центральних органів виконавчої влади, Представництва НАТО в Україні, Незалежного експертного антикорупційного консультативно-дорадчого комітету при міністерстві оборони України, Центру зі зниження ризиків корупції в оборонному секторі Міністерства оборони Норвегії, представники Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони, провідні науковці, національні та міжнародні експерти.

На початку заходу перший заступник керівника оборонного відомства Іван Руснак поінформував присутніх про події, які сталися напередодні в районі Керченської протоки, а також прокоментував початок заходу:

‒ В таких непростих умовах, в яких знаходиться наша країна, ми продовжуємо виконувати непросте завдання, яке визначеного оборонною реформою, і сьогодні проводимо важливий міжнародний захід. З цієї нагоди я маю честь засвідчити високу повагу нашим іноземних партнерам з оборонних відомств Великобританії, Королівства Норвегії та інших країн-членів Альянсу за готовність поділитися набутим досвідом в питаннях організації та проведення ефективних заходів, спрямованих на зменшення рівня корупційних ризиків у сфері оборони та військового будівництва, ‒ додав Іван Руснак.

Іван Руснак також зауважив, що висновки міжнародного заходу в подальшому використовуватимуться в діяльності керівництва Міністерства оборони та Збройних Сил України. Результатом спільної роботи мають бути рекомендації щодо спроможності ефективно, економно та законно використовувати державні ресурси, гарантовано виконувати соціальні зобов’язання перед військовослужбовцями, членами їх сімей.

Глава Представництва НАТО в Україні Александр Вінніков відзначив високий рівень співпраці з Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського, зокрема із функціонуючим у його складі Науковим центром проблем запобігання корупції у секторі безпеки та оборони. Головним пріоритетом у роботі є виконання Програми з виховання доброчесності під проводом НАТО.

Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні пан Уле Тер’є Хорпестад висловився про готовність уряду Норвегії підтримувати Україну в боротьбі та запобіганні корупції та у вихованні доброчесності. На його думку, боротьба з корупцією є важливою складовою в євроатлантичному поступі України. Норвегія підтримує реформу сектору безпеки та оборони України. Ми тісно співпрацюємо з Міністерством оборони України щодо зменшення корупційних ризиків. Ми також продовжимо роботу у сфері закупівель, ‒ додав пан Уле Тер’є Хорпестад.

Крім цього, він зауважив, що у Норвегії занепокоєні ситуацією в Азовському морі. Норвегія підтримує суверенітет України та вважає незаконними дії Російської Федерації стосовно України.

Міжнародна антикорупційна конференція триватиме до 28 листопада. Протягом трьох діб будуть проведені обговорення в групах за напрямками діяльності запрошених (кадрова політика, закупівлі, використання фондів та земель, військові операції) та напрацьовані пропозиції з удосконалення заходів запобігання та виявленні корупції у Міністерстві оборони та Збройних Силах України.