НУОУ

Пам’яті генерал-полковника Генадія Петровича Воробйова

Лише тоді ти вільний, коли є мужнє серце і чиста душа…

Генерал-полковник Генадій Воробйов з позивним “Вільний” більше 39 років свого життя присвятив чесному та відданому служінню Батьківщині. У 2009–2014 роках обіймав посаду командувача Сухопутних військ. 16 січня 2014 року відмовився виконувати наказ про застосування сили до активістів Майдану. З початком агресії проти України, будучи першим заступником начальника Генерального штабу Збройних Сил, генерал-полковник Воробйов брав участь у розробленні багатьох військових операцій. Займав посаду першого заступника керівника антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей). Загалом на передовій прослужив понад два роки. У серпні 2016 року генерал-полковника Генадія Воробйова призначили начальником Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. Свій бойовий досвід Генадій Петрович передавав наступному поколінню військових.

– 11 лютого ми раптово втратили одного з найкращих генералів в історії України – генерал-полковника Генадія Петровича Воробйова, – наголосив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак. – Збройні Сили й уся Україна втратили патріота: професійного підготовленого генерала, який так несподівано пішов із життя. Це серйозна втрата для мене особисто й для усієї країни.

За сумлінну та бездоганну службу генерал-полковник Генадій Воробйов нагороджений орденами Богдана Хмельницького ІІ та III ступенів, орденом “За мужність” III ступеня, медаллю “За бойові заслуги”, багатьма медалями та відзнаками Міністерства оборони України, зокрема “Доблесть і честь” та “Знак пошани”, начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України та інших силових структур держави. Указом Президента України Петра Порошенка генерал-полковника Генадія Воробйова нагороджено орденом Богдана Хмельницького І ступеня посмертно.

– Боляче, що такі люди йдуть саме тепер. Дякую за гідну службу, Генадію Петровичу. За витримку, за мужність і за чесність дякую. Світла пам’ять про Вас назавжди залишиться у наших серцях, – зазначив Петро Порошенко.

14 лютого в останню путь провести начальника Національного університету оборони України генерал-полковника Генадія Воробйова прийшли сотні людей. Церемонія прощання проходила в університеті. Поховали Генадія Петровича на Байковому кладовищі.

Генерал-полковника Генадія Воробйова серед багатьох інших вирізняли розвинуте стратегічне мислення і надзвичайна виваженість у рішеннях. Своїми знаннями, ставленням до людей та любов’ю до Батьківщини Генадій Петрович здобув колосальний авторитет серед усього особового складу Збройних Сил України. Генерал зробив значний внесок у розбудову Збройних Сил України.

Командування, Вчена рада, науково-педагогічні працівники та весь особовий склад Національного університету оборони глибоко сумує з приводу смерті Генадія Петровича та висловлює сердечні співчуття його рідним і близьким.

Світла пам’ять про генерал-полковника Генадія Петровича Воробйова назавжди збережеться в наших серцях.