НУОУ

Наукові дослідження майбутнього безпекового середовища

Воєнно-політична обстановка довкола України (агресія Російської Федерації проти України, тимчасова окупація Автономної Республіки Крим, проведення операції об’єднаних сил на Сході України, нарощування військових угруповань біля наших кордонів, захоплення в полон українських військових моряків та суден в Керченській протоці) вимагає ефективного проведення процедур оборонного планування в Міністерстві оборони України та Збройних Силах України за принципами та стандартами держав-членів НАТО. Підґрунтям цих процедур є опис майбутнього безпекового середовища. Вказана робота потребує ґрунтовного наукового дослідження та супроводження.

Центром воєнно-стратегічних досліджень здійснюється розробка опису майбутнього безпекового середовища “Майбутнє безпекове середовище 2030. Аналіз стратегічного передбачення”. Наукові дослідження здійснюються в рамках виконання заходів з підготовки до чергового етапу оборонного планування, що розпочнеться проведенням оборонного огляду в Міністерстві оборони України та Збройних Силах України.

Результатом даних досліджень стане аналіз тенденцій (трендів) майбутнього устрою регіону та політичного аспекту безпеки та оборони на регіональному та національному рівнях.

Напередодні, з метою вироблення єдиних поглядів та вибору методик, за якими будуть здійснюватись наукові дослідження, фахівці Центру воєнно-стратегічних досліджень взяли участь у трьох наукових семінарах, круглих столах. Метою даних заходів було формування пропозицій до опису майбутнього безпекового середовища за участю представників структурних підрозділів Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, наукових та науково-дослідних установ, вищих військових навчальних закладів.