НУОУ

На базі університету завершено підготовку управління легендарної 93-ї омбр “Холодний Яр” Рекомендовані

Відповідно до графіку підготовки Збройних Сил України у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського продовжується курсова підготовка управлінь військових частин Сухопутних військ. Наразі завершено підготовку управління легендарної 93-ї омбр “Холодний Яр”, де командиром полковник Владислав Клочков.

93-тя бригада захищала державний суверенітет та територіальну цілісність України від самого початку протистояння на сході України з Росією. Підрозділи бригади брали участь у найзапекліших боях війни, включно з боями під Іловайськом, у Донецькому аеропорту та Пісках, на шахті Бутівці. Бригада понесла найбільші втрати серед військових частин України: станом на кінець 2017 року, у боях загинуло 272 військовослужбовця. Станом на початок 2018 року, державними нагородами відзначили понад 1000 військовослужбовців бригади, серед них троє отримали звання Героя України і орден “Золота Зірка”.

Підготовка управління бригади на базі НУОУ здійснюється вже другий раз. Вперше офіцери вдосконалювали свої професійні навички у стінах університету у 2017 році, коли військова частина саме повернулася із зони проведення антитерористичної операції. За словами комбрига полковника Владислава Клочкова, підготовка в університеті тоді дала можливість систематизувати та по-іншому усвідомити досвід, отриманий його підлеглими під час виконання бойових завдань.

Варто зазначити, що минуло року після завершення курсової підготовки на базі університету бригада була залучена у спільних міжнародних навчаннях. Іноземні колеги, як розповів полковник Владислав Клочков, дали високу оцінку рівню цієї підготовки особового складу.

Поточного року для організації навчання офіцерів бригади програму курсової підготовки було скореговано із урахуванням побажання командування військової частини та, виходячи із поставлених перед нею завдань.

Після двох тижнів занять із командним складом частини проведено триступеневе командо-штабне навчання, під час якого офіцери тактичної ланки удосконалювали свої навички й вчилися ефективно управляти підрозділами на етапах планування та організації бою.

В процесі першого етапу КШН, що був присвячений плануванню оборонного бою, офіцери управління активно використовували навчальну АСУВ “Славутич” для обміну інформацією, оформлення бойових графічних документів, проведення оперативно-тактичних розрахунків.

Завершальний етап командно-штабного навчання проводився на базі Центра імітаційного моделювання університету із використанням системи імітаційного моделювання JCATS, яка дозволяє імітувати дії за участю багатьох сторін на рівні до окремих одиниць. Оформлення бойових графічних документів під час КШН здійснювалося із використанням умовних тактичних знаків, прийняті в арміях країн-членів НАТО.

Роботу командування військової частини, ротної та батальйонної ланок бригади уважно аналізували науково-педагогічні працівники університету, які здійснювали підготовку офіцерів.

Як повідомив командир бригади полковник Владислав Клочков, на курсову підготовку до університету було залучено максимум особового складу, що дозволило значно підвищити злагодженість роботи не тільки офіцерів управління військової частини, а й командирів підрозділів. Також він висловив вдячність керівництву університету за високий рівень організації підготовки науково-педагогічними працівниками навчального закладу.

За інформацією представників кафедри Сухопутних військ університету, які відповідальні за організацію підготовки управлінь військових частин виду військ, курсову підготовку у найближчому майбутньому буде продовжено. Вже незабаром до навчального закладу прибуде чергова група офіцерів для вдосконалення своїх військово-професійних навичок.