НУОУ

Міжнародний день боротьби з корупцією

Щороку 1 трильйон доларів виплачується як хабарі, тоді як 2,6 трильйона доларів крадуть через корупційні схеми, у підсумку сума цих двох показників становить п’ять відсотків від світового ВВП. У країнах що розвиваються, фінансові втрати від корупції у десять разів перевищують надану програмну допомогу, відповідно до даних Програми розвитку ООН.

Корупція серйозний злочин, що підриває соціальний та економічний розвиток будь-якого суспільства. Жодна країна, регіон чи спільнота не застраховані від руйнівного впливу корупції. Згідно з Конвенцією ООН проти корупції та Конвенцією Ради Європи про кримінальну відповідальність за корупцію корупція – це зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в цілях третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання. Крім того, до корупційних явищ належить і непотизм.

Міжнародний день ООН, який відзначається щорічно 9 груднявстановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 31 жовтня 2003 року.

Цього дня в 2003 році у мексиканському місті Мерида на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції і вже 14 грудня 2005 року Документ зобов’язує держави, які підписали його, оголосити карним злочином хабарі, розкрадання бюджетних коштів і відмивання корупційних доходів. Відповідно до одного з положень конвенції, необхідно повертати кошти до тієї країни, звідки вони надійшли в результаті корупції.Україна ратифікувала цю угоду 18 жовтня 2006 року. В Індексі сприйняття корупції (CPI) від TransparencyInternational за минулий рік Україна посіла 130-те місце з-поміж 180 країн. Це на 1 бал більше та на 1 позицію вище, ніж у минулому році (29 балів, 131 місце зі 176 країн).

Відзначення цього дня полягає у різноманітних тематичних інформаційних кампаніях, що проходять по всьому світу. Фахівцями наукового центру проблем запобігання корупції у секторі безпеки та оборони підготовлено матеріали для інформування особового складу та цивільного персоналу, які поширено через веб-сайт Міністерства оборони України.

(http://www.mil.gov.ua/content/coruption/18.12.09_Den_borotby_z_corruption.pdf)