НУОУ

На XV Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека – 2018» представлена науково-випробувальна лабораторія зброї та спеціальних захисних матеріалів університету Рекомендовані

У Києві до Дня захисника України відкрилася виставка «Зброя та безпека ‒ 2018», на якій презентовані зразки сучасного озброєння та військової техніки українських та іноземних виробників із Європи, Азії та Америки. Захід проходить у Міжнародному виставковому центрі.

У виставці беруть участь делегації з 16 країн світу, зокрема зі США, Туреччини, Пакистану, Польщі, Австрії. З привітальним словом виступив генеральний директор ДК «Укроборонпром» Павло Букін. Окрім того, у відкритті виставки взяв участь перший заступник Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський.

Результати своїх випробувань на виставці традиційно представили фахівці науково-випробувальної лабораторії зброї та спеціальних захисних матеріалів Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

Лабораторія для підтвердження своєї компетентності пройшла процедуру акредитації у Національному Агентстві з акредитації України та отримала відповідне Свідоцтво. На його підставі лабораторія проводить балістичні випробування на перевірку вимогам державних стандартів України: бронежилетів та їх складових частин; захисних шоломів; бронематеріалів, що використовуються для бронювання спеціалізованих бронеавтомобілів, а також захисного скла.

У розпорядженні лабораторії для проведення балістичних досліджень є необхідне вимірювальне обладнання та устаткування, практично всі види стрілецької зброї калібрів від 5,45 мм до 14,5 мм, балістичні стволи, а також необхідні типи боєприпасів.

Завдяки випробуванням, які проводить лабораторія, встановлено, що близько 30% наданих на перевірку виробів не відповідають заявленим класам захисту. Що дає змогу уникати постачання неякісної продукції до Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів, а виробникам та експортерам, відповідно, своєчасно внести зміни до технологічного процесу виготовлення таких виробів або взагалі відмовитися від їх постачання.

У 2018 році лабораторія єдина в Україні розширила сферу акредитації відповідно до вимог STANAG 2920 та STANAG 4296 для балістичних випробувань кулезахисних шоломів, елементів бронежилетів, балістичних окулярів-масок та балістичних окулярів.

Сьогодні значна кількість провідних компаній України, які виробляють бронетехніку, засоби індивідуального та колективного захисту, звертаються за експертною оцінкою до фахівців науково-випробувальної лабораторії Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, що спонукає до подальшого вдосконалення. Лабораторія постійно розвивається та розширює свою наукову діяльність та випробувальну базу, зважаючи на потреби сьогодення.