НУОУ

Заступник начальника університету спільно з експертами НАТО та Міністерства оборони України бере участь в обговоренні питань розвитку системи військової освіти Рекомендовані

Сьогодні, 5 листопада, у приміщенні Посольства Литовської Республіки в Україні, відбулося спільне засідання експертів НАТО та Міністерства оборони України з питань розвитку системи військової освіти України.

В заході, який проводиться під керівництвом першого заступника Міністра оборони України Івана Руснака, беруть участь Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, директор Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики генерал-майор Микола Садовський, група експертів НАТО в галузі військової освіти ‒ керівник програми DEEP (програма удосконалення військової освіти НАТО) Маріуш Соліс, начальник Академії Збройних сил Литви бригадний генерал Альгіс Вайселіунас, професор Ягеллонського університету Республіки Польща генерал-майор у відставці Богуслав Пацек, начальник військової підготовки Управління об’єднаного навчання Об’єднаного комітету начальників штабів Збройних сил США полковник Тім Тіг та представники вищих військових навчальних закладів України.

В заході бере участь заступник начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського з навчальної роботи генерал-майор Сергій Салкуцан. Він ознайомив учасників засідання із досягненнями НУОУ в рамках програми НАТО DEEP та новими підходами в підготовці фахівців оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівня.

Під час засідання учасники спільно з робочою групою експертів НАТО, обмінюються думками та поглядами щодо вдосконалення системи підготовки військових кадрів, обговорюють подальші кроки щодо розвитку військової освіти в Україні.

‒ Ми розуміємо, що реформи не відбуваються швидко, але сподіваємося, що робота, яку почали наші експерти з військового навчання разом з партнерами НАТО буде важливою для України в досягненні стандартів НАТО. Я дуже радий, що особисто Міністр оборони України Степан Полторак приділяє багато уваги цій реформі. Ми разом з союзниками завжди будемо вас підтримувати, ‒ зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс.

Перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак зазначив, що питання персоналу, кадрового менеджменту, питання підготовки і навчання завжди були є і будуть пріоритетом в діяльності органів військового управління армії. Всі чудово розуміють, що, якщо людина навчена, підготовлена, забезпечена, то врешті-решт вона чітко розуміє свій кар’єрний ріст по подальшій службі. Така людина забезпечить ефективне використання озброєння, техніки, дій підрозділів і Збройних Сил в цілому.

‒ Враховуючи результати і досвід проведення Антитерористичної операції на сході України, а зараз операції Об’єднаних сил, враховуючи протистояння агресії з боку Російської Федерації, і розуміючи місце та роль сил оборони в забезпеченні безпеки нашої держави, керівництвом оборонного відомства та Генерального штабу питання військової освіти і підготовки кадрів від рядового до генерала визначено важливим завданням в ході оборонної реформи України, ‒ наголосив Іван Руснак.

Також перший заступник Міністра оборони України додав, що «незважаючи на той факт, що 5 років відбувався один з найважчих періодів в історії України та її Збройних Сил України ‒ ведуться бойові дії на сході нашої держави, ВВНЗ за підтримки партнерів НАТО зробили значні кроки для вдосконалення навчального процесу.

‒ Головним результатом нашої спільної роботи було те, що наші військові навчальні заклади максимально знайшли порозуміння з відповідними структурами НАТО і в результаті ми запровадили новітні технології, процес підготовки, навчання в систему кадрового менеджменту, ‒ підкреслив Іван Руснак.

Директор програми DEEP, представник Політичного директорату Міжнародного секретаріату НАТО пан Маріуш Соліс, зокрема наголосив, що: «це вперше, коли ми зібрали в одному місті стільки поважних гостей, генералів, командирів. Стільки «зірок» ми ще ніколи не збирали у нас в НАТО. За останні 5 років ми дуже багато чого вже досягли і представники ВВНЗ також мають чим пишатися. Україна має велику підтримку з боку держав-членів НАТО, тому ми надамо вам підтримку у ваших намаганнях, послухаємо ваш досвід, те, що ви вже зробили і завтра сформулюємо рекомендації для подальшого просування. Ми тут для того, щоб допомогти вам. Ми ваші друзі».

В ході заходу перший заступник Міністра оборони України вручив представникам НАТО відомчі нагороди.

Джерело: http://www.mil.gov.ua