НУОУ

Представників інженерних військ, ракетних військ і артилерії привітали з професійними святами Рекомендовані

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбулося урочисте зібрання з нагоди двох військово-професійних свят ‒ Дня ракетних військ і артилерії та Дня інженерних військ.

‒ Недаремно співпало так, що 3 листопада в Збройних Силах України відзначається два свята. Це є підтвердженням того, що різні за напрямами діяльності роди українського війська єдині у своїй меті — захисті Батьківщини від ворога, ‒ зазначив начальник університету генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко.

Артилерія є однією з найстаріших родів військ, який протягом своєї багатовікової історії завжди був головною вогневою силою, що забезпечувала результат та успіх бою.

Особовий склад сучасних Ракетних військ і артилерії Збройних Сил України демонструє високий професіоналізм, мужність та героїзм під час відбиття, відсічі та стримування російської агресії, за що Український народ поважає та безмежно вдячний.

Багатовікову історію мають і інженерні війська. Сягаючи своєю історією у сиву давнину, сьогодні особовий склад інженерних військ гідно підтверджує гасло “Без нас ні кроку”, продовжує бойові традиції українських воїнів різних часів і є взірцем виконання бойових завдань під час відбиття, відсічі та стримування російської агресії на Сході України.

Завдяки високому професіоналізму, відданості військовій справі, мужності та героїзму воїнів-інженерів розміновано сотні об’єктів та знищено десятки тисяч вибухово-небезпечних предметів, відновлено тисячі кілометрів доріг та залізничних колій, забезпечено надійне фортифікаційне обладнання позицій, опорних пунктів та інших інженерно-технічних споруд.

Під час урочистостей особовий склад НУОУ вшанував хвилиною мовчання пам’ять полеглих бойових побратимів, випускників університету, ракетників, артилеристів, інженерів та саперів, які поклали життя за свою Батьківщину. Це ‒ полковники Калитич Віктор Михайлович, Цісарук Юрій Миколайович, підполковники Костюченко Артур Іванович, Лаврінчук Віталій Вікторович та Суський Вадим Миколайович. Також було вшановано ветеранів, командирів, вчителів і наставників, яких вже також немає серед нас.

‒ Окремі щирі слова вдячності хочу висловити нашим ветеранам – генералам та офіцерам, які стояли біля витоків створення кафедр ракетних військ і артилерії та інженерних військ на той час Академії Збройних Сил України та всім науково-педагогічним та науковим працівникам ‒ ракетникам, артилеристам та інженерам ‒ за їх внесок в підготовку сотень офіцерів-фахівців представників цих надважливих родів військ, ‒ наголосив начальник університету генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко.

Найкращих представників ракетних військ і артилерії та інженерних військ було заохочено від керівництва Міністерства оборони, Генерального штабу Збройних Сил України та університету.

Урочисте дійство завершив виступ солістів та музикантів військового оркестру університету, а також запрошених артистів.