НУОУ

Глобальні питання Спільної політики безпеки і оборони (CSDP) обговорюють учасники V Орієнтаційного курсу Рекомендовані

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського продовжується V Орієнтаційний курс Спільної політики безпеки і оборони Європейського Союзу (Orientation Course CSDP).

Захід традиційно організовує та проводить Коледж Європейської безпеки та оборони (ESDC). Цього року до заходу залучено понад 600 учасників. Серед них – й слухачі ESDC з багатьох країн-учасників «Східного партнерства».

Протягом тижня науково-педагогічні працівники та слухачі Національного університету оборони України підвищують рівень поінформованості щодо Спільної політики безпеки та оборони ЄС.

Іноземні доповідачі ‒ високоповажні представники Європейського Союзу і країн-партнерів. Під час лекцій, семінарів та брифінгів учасники розглядають питання необхідності спільної зовнішньої політики безпеки та оборони.

Провідні експерти з питань безпеки та оборони Національного університету Ірландії Maynooth Кейран Одвайєр та Шон Мак-Гірті присвятили свої виступи актуальним питанням аналізу конфлікту, зокрема медіації, яка є однією з найпопулярніших форм урегулювання конфліктів.

Під час брифінгу спеціаліста Лісабонського університету Ани Ізабель Ксавієр обговорювалося злободенне для європейської спільноти питання міграції.

Обмін думками про «гібридні загрози» відбувся під час семінару за участю Елізи Норванто з Університету Лауреа та Вісенте Діаз Де Вілегас, експерта з питань безпеки та оборони Центру стратегічних досліджень Сінтагма (Іспанія).

Велику зацікавленість учасників Орієнтаційного курсу Спільної політики безпеки і оборони ЄС викликала лекція на тему кібербезпеки представника Технологічного Університету Граз (Австрія) Крістофа Даллермасла, експерта з питань безпеки та оборони.

Варто зазначити, що Спільна політика безпеки та оборони (CSDP), раніше відома як Європейської політика безпеки та оборони (ЄПБО), є найважливішим елементом спільної зовнішньої та безпекової політики Європейського Союзу і є частиною політики ЄС, що охоплює оборону та військові аспекти, а також внутрішні кризи.