НУОУ

Розпочались Вищі академічні курси з питань запобігання корупції

Розпочалися п’ятиденні Вищі академічні курси з питань запобігання корупції. Курси проводяться фахівцями Наукового центру з питань запобігання корупції у секторі безпеки та оборони за програмою міжнародної неурядової організації Трансперенсі Інтернешнл та за сприяння представників Академії оборони Великої Британії.

Слухачами курсу є військовослужбовці та цивільний персонал, що представляють підрозділи Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України. Курс покликаний забезпечити теоретичне підґрунтя для вирішення задач повязаних із корупцією та напрацювання практичних навичок у зниженні її проявів.

У перший день доктором військових наук, професором Юрієм Репіло та кандидатом економічних наук, доцентом Оксаною Куриліною визначено та обговорено ключові проблеми, які існують нині в суспільстві щодо болючого питання корупції. Слухачі мали змогу ознайомитись з поняттям корупції та доброчесності, отримати уявлення про міжнародні стандарти у сфері запобігання та протидії корупції.

У своєму вітальному слові помічник радника Міністра оборони України пан Робін Сіворд наголосив на важливості проведення антикорупційних курсів, адже корупція є причиною значних ресурсних втрат. У Великій Британії система стримувань і противаг працює краще, проте це не означає, що британці беруть на себе відповідальність нав’язувати бачення вирішення проблем з корупцією. Співпраця наших країн є двостороннім процесом, у якому не лише Україна отримує підтримку, а й представники Великої Британії отримують знання та досвід. Британський високопосадовець побажав слухачам бути натхненними та активними, адже спілкування та співпраця під час курсу є запорукою кращого засвоєння знань та умінь.